Ministerstwo Finansów kontaktuje się z podatnikami, którzy złożyli błędne JPK.

Aktualności

Sprawdź co słychać u nas jak i u naszych partnerów

Ministerstwo Finansów kontaktuje się z podatnikami, którzy złożyli błędne JPK.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że będzie kontaktowało się z podatnikami, u których wykryto nieprawidłowości w przesyłanych przez nich strukturach JPK oraz deklaracjach VAT.

Po weryfikacji złożonych dotychczas raportów, Ministerstwo Finansów  zidentyfikowało przypadki niezgodności w przesłanych plikach w następujących obszarach:

 

  1. rozbieżności w przekazanych plikach JPK_VAT i deklaracjach złożonych za tożsamy okres,
  2. rozbieżności dotyczące kwot transakcji wykazanych przez kontrahentów w plikach JPK_VAT,
  3. przypadki uwzględniania w plikach JPK_VAT zakupu faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie są czynnym podatnikiem.

 

Jednocześnie Ministerstwo poinformowało, że będzie komunikować się z podatnikami, u których stwierdzono tego rodzaju błędy. Podmioty te będą proszone o skorygowanie złożonych deklaracji VAT lub plików JPK_VAT. 

 

Przypominamy, że opisane przez Ministerstwo Finansów nieprawidłowości najszybciej i najłatwiej można zweryfikować na platformie Sage e-Audytor (dotyczy punktów 1 i 2), a w przypadku trzeciego ze wspomnianych obszarów także za pomocą bezpłatnych narzędzi do kontroli biznesowej dostępnych w programie Sage Symfonia 2.0 Handel, Sage Symfonia 2.0 Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Handel i Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość.   

 

Wróć