Tarcza Antykryzysowa

Aktualności

Sprawdź co słychać u nas jak i u naszych partnerów

Tarcza Antykryzysowa

Dziś miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w tzw. specustawie, która ma na celu pomoc w załagodzeniu skutków spowodowanych przez koronawirus.

Ogłoszenie na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii, wiąże się z ograniczeniami w zakresie gromadzenia się ludności, jej przemieszczania się, a także wpływa znacząco na funkcjonowanie określonych instytucji oraz zakładów pracy.

Wychodząc naprzeciw firmom rząd przygotował tzw. Tarcze Antykryzysową – pakiet pomocowy, którego celem jest wsparcie polskich przedsiębiorstw w radzeniu sobie ze skutkami spowodowanymi pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Jedną z wielu propozycji jest przesunięcie w czasie obecnych oraz nowych obowiązków podatkowych dotykających przedsiębiorców np.

  • Zgłoszenie informacji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych przesunięto do lipca 2020
  • Nowa matryca stawek podatku VAT zacznie obowiązywać od 1 lipca 2020 r.
  • Przedłużenie terminu do złożenia zeznania CIT-8 do zapłaty podatku za 2019 r. dla podatników do 31 maja 2020 oraz organizacji pozarządowych do 31 lipca 2020 r.
  • Przesunięcie dla wszystkich podatników składania nowego Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_V7) od 1 lipca 2020 r.

Dostępna jest już Sage Symfonia ERP i Sage Symfonia 50cloud w nowej wersji 2020.4, do której dodano obsługę przygotowania miesięcznych i kwartalnych deklaracji JPK_V7 oraz rejestracji wymaganych dla deklaracji danych opisujących dokumenty i rejestry VAT.


Więcej informacji dot. Tarczy Antykryzysowej:
https://www.gov.pl/web/finanse/wiele-rozwiazan-mf-w-ustawach-tarczy-antykryzysowej

Wróć